Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Korruptsiooniuuringud: Olukord on ajaga halvenenud
Eurobaromeeter uuris 2013. ja 2017. aastal korruptsiooni tervishoius ja võrdluses rõõmustamiseks suurt põhjust ei olnud.
Eurobaromeeter uuris 2013. ja 2017. aastal korruptsiooni tervishoius ja võrdluses rõõmustamiseks suurt põhjust ei olnud. Foto: Scanpix/ PantherMedia
Aastal 2013 leidis 30% Eesti elanikest, et tervishoiusüsteemis on altkäemaksu andmine/võtmine ja võimu kuritarvitamine levinud. Euroopa keskmine oli 33%.
Justiitsminister Urmas Reinsalu juhtis oma pöördumises sotsiaalministri poole tähelepanu, et inimeste kogemused korruptsiooni tajumises meditsiinis on aastaid muutumatuna püsinud.
Mitmeid aastaid korruptsioonitaju indeksi (CPI) pingereas jäärapäiselt samal kohal seisnud Eestil on mitmete uuringute põhjal tarvis laiapõhjalisi reforme, mis küündiksid muutma ühiskonna arusaamasid aususest ja õiglusest.
Korruptsiooniohtlike olukordade ennetamise jaoks on oluline panna paika käitumisjuhised, ka tervishoiuasutustes, soovitab TGS Baltic vandeadvokaat Ingeri Luik-Tamme.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!