2015. aasta lõpus peetud riigieelarve läbirääkimiste käigus kehtestas Vabariigi Valitsus igale valitsussektorile indikatiivsed töötajate arvu vähendamise numbrid. Sotsiaalministeeriumile tähendas see kohustust vähendada töötajate arvu 2,1% ja koondamiskohustus puudutas ka kahte Eesti suuremat haiglat.
- Foto: Scanpix/ PantherMedia
Praegu tõdeb rahandusministeeriumi riigihalduse ja avaliku teenistuse osakonna juhataja Marlen Piskunov, et kui vaadata kogu valitsussektorit, siis õnnestus ametikohti vähendada miinimumnormist kaks korda enam. Perioodil 01.06.2015–31.05.2016 oli eesmärgiks vähendada valitsussektori töötajate arvu vähemalt 750 töötaja võrra. Reaalselt vähenes valitsussektori töötajate arv sel perioodil 1721 töötaja võrra. Suurem vähenemine oli tema sõnul tingitud sellest, et asutused tegid süsteemseid ja suuremaid ümberkorraldusi, mis võimaldasid vähendada töötajate arvu korraga rohkem, tagades töörahu järgnevateks aastateks.
Seotud lood
16. detsembril toimunud Tartu ülikooli arstiteaduskonna nõukogu võttis kindlalt vastu seisukoha, et sotsiaalministeeriumi poolt kahele regionaalhaiglale tehtud personali kärpekohustus on ebamõistlik.
Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna vastas Riigikogu liikmete Dmitri Dmitrijevi, Olga Ivanova, Peeter Ernitsa, Tarmo Tamme, Kadri Simsoni, Priit Toobali, Viktor Vassiljevi, Lauri Laasi ja Märt Sultsi 29. oktoobril esitatud arupärimisele ametikohtade koondamise kohta Sotsiaalministeeriumi haldusalas.
Head vastust küsimusele, mismoodi kavatseb Tartu ülikooli kliinikum reageerida riigi valitsemisala kärpe vajadusest tingitud sotsiaalministeeriumi ootusele, mille kohaselt peaks kliinikum kaotama 80 teenistuskohta, kliinikumi avalike suhete juhi Kristi Taela sõnul ei ole.
Rahandusministeeriumi riigihalduse ja avaliku teenistuse osakonna juhataja Marlen Piskunov kinnitas valitsuse 2015. aastal esitatud koondamisnorme kommenteerides, et kvootide järgi koondamine on võimalik, kuid see ei saa olla pikaajaline meede.
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.