Riigikogu sotsiaalkomisjon algatas tänasel istungil tervishoiuteenuste korraldamise seaduse ja ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis annab õiguse vahetada digiretsepte ja haiguslugusid Euroopa Liidu liikmesriikidega.
- Sotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm Foto: Raul Mee / Äripaev
Sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt ütles, et tegu on andmevahetusplatvormiga, mis vahendab andmeid tervise infosüsteemist ja retseptikeskusest välisriiki ning välisriigist Eesti tervishoiuteenuse osutajale ja apteegile. „Oleme Eestis harjunud, et digiretsept toimib suurepäraselt. Oleks väga hea, kui see oleks nii ka teistes riikides,“ lausus Kütt.
Seotud lood
Sel suvel hakatakse Euroopas testima piiriülest digiretsepti ja haigusloo kokkuvõtete vahetamist.
Soome digiretsept hakkab Eestis kehtima kõige varem käesoleva aasta lõpus.
Riigikogus on täna esimesel lugemisel eelnõu, mis võimaldab vahetada terviseandmeid piiriüleselt digitaalselt.
Euroopa Komisjoni aruanne näitab, et patsientide piiriülese liikumise direktiivi ülevõtmine ei ole kaasa toonud inimeste olulist liikumist riikide vahel. Valdavalt soovivad inimesed ikka saada teenust riigi sees või siis võimalikult kodu lähedalt, st naaberriigist.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.