Eestis arendatakse esimesena 2018. aasta lõpuks välja võimalus Eesti apteekritele pärida teises liikmesriigis väljakirjutatud elektroonilist retsepti. Teises etapis arendatakse 2019. aasta suveks välja võimalus edastada Eestis väljakirjutatud elektrooniline retsept välisriiki.
- Paberil retseptidega peagi enam Eesti ja Soome vahel liikuma ei pea Foto: Andras Kralla / ÄP
Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile piiriülese andmevahetuse määrused, milles täpsustatakse vahetavate andmete koosseis ning kuidas andmed Eesti ja välisriigi registrite vahel liiguvad. Muudatuste eesmärk on võimaldada välisriigis viibivatele inimestele kvaliteetsemat arstiabi ja ravimite kättesaadavust tänu elektrooniliselt edastatavatele andmetele. Eestist ja Soomest saab kaks esimest riiki Euroopas, kes hakkavad omavahel retseptiandmeid vahetama.. „See annab meie inimestele võimaluse välisriigis viibides, aga ka Eesti külalistele siin, osta mugavalt retseptiravimeid ja välisriigis terviseprobleemi tekkimisel on arstil kvaliteetsema ravi osutamiseks ligipääs ka inimese haigusloo kokkuvõttele.“
Seotud lood
Riigikogus on täna esimesel lugemisel eelnõu, mis võimaldab vahetada terviseandmeid piiriüleselt digitaalselt.
Terviseandmete kvaliteedi tähtsusest personaalmeditsiini digitaalsetes rakendustes rääkis tänasel Meditsiiniuudiste poolt korraldatud konverentsil Ateroskleroos - seosed ja tagajärjed ITK radioloog Peeter Ross, kes töötab ühtlasi ka Tallinna Tehnikaülikoolis.
Eesti on tehniliselt suviseks digiretsepti piiriüleseks käivitamiseks valmis, kinnitab Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse projekti “Piiriülene terviseandmete vahetus” projektijuht Katre Pruul.
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024