Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Disainerid kaasatakse terviseteenuste loomisse
Disainerite abiga loodud patsiendisõbralikud terviseteenused aitavad tõsta patsientide teadlikkust ning teenivad nii tasa nende loomisse panustatud aja.
Connected Health innovatsioonijuht Kitty Kubo Foto: Connected Health
Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini osakond, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Eesti tervisetehnoloogia klaster Connected Health alustavad täna uudse Põhjamaade koostööprojektiga, et katsetada patsiendisõbralike terviseteenuste loomiseks disainisprindi meetodit.
Täna toimuvas teenusedisaini töötoas panevad migreeni asjatundjad paika võtmeteemad migreeniteemalisele innovatsioonikonkursile. Oktoobri lõpus väljakuulutatava konkursiga Migraine Innovation Challenge soovitakse leida migreeniga elavaid inimesi ja nendega töötavaid meedikuid toetavaid digilahendusi.
Sel nädalavahetusel toimub migreeniteemaliste digilahenduste konkurss Migraine Innovation Challenege & Hack. Meditsiiniuudised kannab üle pühapäevase finaali alates keskpäevast.
Eesti tervishoiu digilahenduste areng näib olevat takerdunud varasema e-tervise eduloo taha, kuid maailm tormab sellel teel väga kiiresti edasi, rääkis kolmapäeval kliinikumi kevadkonverentsil Connected Health klastri innovatsioonijuht Kitty Kubo,
Sel kuul jõuab esmalt Ameerika Ühendriikides ja mõne aja pärast ka meil turule Apple’i neljanda põlvkonna nutikell, mis monitoorib kasutaja südame rütmi ja annab märku tekkinud häiretest ning on võimeline avastama kodade virvendusarütmia veel enne, kui inimene ise midagi tunneb.