Täna toimunud dibaeediümarlaual rääkis endokrinoloog, et diabeedihaiged lapsed on meil kõik täpselt üles loetud, aga ei ole täpselt teada, kui palju on Eestis teist tüüpi diabeedi haigeid.
- Endokrinoloogi Anu Ambos Foto: Erik Prozes / Äripäev
Endokrinoloogi Anu Ambose sõnul koonduvad endokrinoloogid peamiselt Tallinnasse ja Tartusse. „Lisaks on olemas ka gastroleerimisteenus, kus suurte haiglate arstid käivad näiteks Haapsalus, Rakveres. Aga näiteks Hiiumaal nad ei käi. Mida siis hiidlased teevad? Igas maakonnas võiks olla kvalifitseeritud diabeedikoolitaja," leidis Ambos Ta lisas, et praegu me ei tea, kus ja kui palju meil teist tüüpi diabeediga patsiente üldse on ja millist ravi nad saavad.
Seotud lood
Teist tüüpi diabeedi haigete arv kiiret kasvu tuleb pidurdada ennetustööga, leidsid osapooled eilsel diabeedi ümarlaual.
Elektrooniliste terviseandmete analüüsi tulemusena tehti kindlaks, et patsientidel, kellel on väga madal madala tihedusega (LDL) kolesterooli tase, mis pole seotud statiinide kasutamisega, on II tüüpi diabeedi risk kaks korda suurem kui neil, kelle kolesteroolitase on normaalne.
Eestis elab diabeediga hinnanguliselt ligikaudu 70 000 inimest, paljud kahjuks ka diagnoosimata. Diabeet põhjustab ühiskonnas üha suuremat tervisekadu ja sellega koos ka kahju majandusele.
Haigekassa nõukogu arutas tänasel, 2. novembri koosolekul tööandjate keskliidu ettepanekut tühistada haigekassa eriarstiabi hange.
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.