Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Võtmesõnaks on ravisoostumus
Uus hüpertensiooni ravijuhis pöörab palju tähelepanu üldisele tervise parandamisele ja ravisoostumusele. Kardioloogiaprofessor Margus Viigimaa andis ravijuhise “Täiskasvanute kõrgvererõhktõve käsitlus esmatasandil” uuendamise puhul intervjuu.
Südame-veresoonkonna haigused on Eestis haigestumuse ja surma põhjuste hulgas esikohal. Tervise arengu instituut kogub alates 2015. aastast andmeid ägedasse müokardiinfarkti haigestumuse kohta Eestis ning avaldas täna andmed 2017. aasta haigestumuse kohta.
Kardiovaskulaarhaiguste riski hindamiseks ja ravi planeerimiseks tehtavate uuringute ja analüüside sagedus perearstikeskustes on langenud. Eriti märgatav on see EKG puhul, selgub auditist.
Ägeda müokardiinfarkti haigestunutest 72% alustatakse ravi esimese 24 tunni jooksul. Hospidaliseeritud patsientidele suudetakse haiglates anda pädevat arstiabi ning statistika järgi on 24 tundi pärast hospitaliseerimist elus 95–96% haigetest.
USAs on hüpertensiooni uue ravijuhise järgi vererõhu eesmärkväärtus 120/80 mmHg, mistõttu 46% elanikkonnast on hüpertoonikud, kirjutab kardioloogiaprofessor Margus Viigimaa.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!