Soovitusest elustiili muuta on tulemuse saavutamiseni pikk maa. Kuidas inimest aidata, et ta selle tee üldse ette võtaks ning algusesse tagasi ei langeks, rääkis toitumis- ja liikumisravi konverentsil personaaltreener ja psühholoog Jorgen Matsi.
- Personaaltreener ja psühholoog Jorgen Matsi
Patsiendile liikumis- ja toitumisalaseid soovitusi andes püütakse sageli hinnata, kui suur on inimese motivatsioon elustiilis muutusi teha. Jorgen Matsi hinnangul on see aga üsna ebaproduktiivne. Isegi kui patsient jätab nõustamisel entusiastliku mulje, on inimene evolutsiooniliselt välja kujunenud olema laisk, motiveeritud leidma lihtsaid ja energiasäästlikke lahendusi, hoidma endal kõhtu täis ja vältima ebamugavusi. Seetõttu ei saa patsienti aidata, öeldes talle lihtsalt, et kaalu tuleb langetada.
Seotud lood
Eilsel toitumis- ja liikumisravi konverentsil oli võimalik täiendada oma teadmisi sellest, kuidas suunata patsienti muutma oma harjumusi nii, et inimene jõuaks soovitud tulemuseni ning see jääks ka püsima.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!