Gripist ja peaasjalikult selle tüsistustest räägib Terviseuudiste saates TÜ kliinikumi arst-õppejõud infektsioonhaiguste erialal Pilleriin Soodla.

- TÜ kliinikumi arst-õppejõud infektsioonhaiguste erialal Pilleriin Soodla
- Foto: Andres Tennus
Gripp ei pruugi külge hakata, kuid võib. Gripp võib kulgeda kergelt, kuid võib kulgeda ka raskelt ja anda tüsistusi, millest sagedaseim on kopsupõletik. Grippi võib ühe hooaja jooksul põdeda mitu korda ja nõrgenenud immuunsüsteem võib vahepeal üles korjata ka teised viirushaigused. Kes jääb haigeks ja kui raskelt, sõltub vastupanuvõimest, kuid pole paraku alati ennustatav.
Seotud lood
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.