Ernits: Loodame, et kauaoodatud eriõed saavad tööturul väärilise tähelepanu
Täna lõpetab kõrgkooli esimene lend magistrikraadiga eriõdesid. Tallinna ja Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis toimuvatel talvistel lõpuaktustel saavad diplomi kokku 513 tervishoiuspetsialisti.
Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits. Foto: Äripäev
Kõrgkooli lõpetab 28 ämmaemandat ja 332 õde, nende hulgas esimesed 97 terviseteaduse magistrikraadiga eriõde. Tervishoiu vajaduste täitmiseks on õdedest jätkuvalt suur puudus.
Täna alustab lõputööde kaitsmist Tartu Tervishoiu Kõrgkooli esimene lend terviseteaduse magistrante, kelle magistrieksami ühe osana valmivad eriala arendusprojektid. Projetide ellu viimine aitab parandada elanikkonna tervist, aga ka õdede töötingimusi.
Rahvastiku vananemine ja krooniliste haiguste levik loob vajaduse parandada hooldus- ja õendusabi kättesaadavust. Õendushaiglad ja hooldekodud on meil olemas, nüüd astus haigekassa järgmise sammu, kirjutab Anneli Kannus, Eesti Õdede Liidu president.
Õdede abiga saaksime vaimse tervise teenuse kättesaadavust parandada, aga just õdesid on puudu, rääkis Lääne-Tallinna Keskhaigla psühhiaatriakeskuse juhataja Andres Lehtmets Meditsiiniuudiste raadiosaates.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.