Eest Ravimihulgimüüjate Liit pöördus sotsiaalministeeriumi poole palvega lülitada liidu liikmete töötajad praegu toimuvasse vaktsineerimisjärku, kuna nende inimeste tegevusest sõltub ravimite tarne toimepidevus.
- Eest Ravimihulgimüüjate Liidu tegevdirektor Teet Torgo. Foto: Raul Mee
„Ilma ravimite transpordi, ladustamise, komplekteerimise ja logistikata muutuks ravimid, sealhulgas COVID-19 vaktsiinid, väga kiiresti tervishoius kättesaamatuks,“ ütleb ERL tegevdirektor Teet Torgo ministeeriumile saadetud kirjas. Ta selgitab, et ravimihulgimüüjad on tervishoiukriisi ajal rakendanud erakorralisi meetmeid, tagamaks ravimite kättesaadavus ning töö tõrgeteta jätkumine. Tõsiselt on ümber korraldatud ettevõtete tegevus, ravimite käitlemise eest vastutavate inimeste tööohutuse reeglid ja -graafikud. „Terve eelmise aasta jooksul pingutasime koostöös riigiga, et luua ja hoida tervishoiusektori kestmiseks hädavajalikke tervishoiuvarusid. Ravimihulgimüüjate panus tervishoiusektori kestmiseks on kriisi ajal olnud samaväärne ülejäänud tervisevaldkonnaga,“ kinnitab Torgo.
Seotud lood
Eesti Proviisorite Koja juhatuse esimees Karin Alamaa-Aas leiab, et kriisihalduses olulised isikud võiksid olla koroonaviiruse vastuse vaktsineeritud või olla vähemalt immuniseerimise n-ö varunimekirjas.
Harjumaa, Ida-Virumaa ja Pärnumaa suuremad perearstikeskused hakkavad sel nädalal kutsuma üle 80-aastaseid vaktsineerima Covid-19 viiruse vastu.
Eesti Proviisorapteekide Liit (EPAL) on seisukohal, et apteeke ja apteekreid tuleb kaasata elanikkonna COVID-19 vastasesse vaktsineerimisse nii nagu seda tehakse teistes riikides.
Ravimitööstuses on näha nelja olulist trendi, millest näiteks üks puudutab toimeaineid ja teine on strateegiline, rääkis toimeainete tootja TBD-Biodiscovery OÜ juht Andrus Tasa raadiosaates „Äripäeva TOP“.
Kandideerimise tähtaeg: 22.01.2025