Mai lõpul toimunud Eesti Arstide Liidu eetikakonverents otsis muu hulgas vastust küsimusele, kas senised eetikanormid ja arusaamad inimese vabadustest on meditsiinisfääris ajale jalgu jäänud ega võimalda ohtliku nakkusega piisavalt mõjusalt võidelda.
- Tartus toimunud konverentsi publik osales sel korral üle veebi nagu ka üks vestlusringis osaleja, vandeadvokaat Ants Nõmper (pildil ekraanil). Teised osalejad (vasakult): Pilleriin Soodla, Toivo Maimets, moderaator Merit Kudeviita ja Margit Sutrop. Foto: Mana Kaasik
TÜ rakubioloogia professori Toivo Maimetsa sõnul on koroonapandeemia olnud silmiavav, muu hulgas on see aeg näidanud, kui palju võidame tänu sellele, et oleme Euroopa Liidus. “Üksinda vaktsiiniuuringuid ja vaktsiinide ohutuse analüüse tehes ei jõuaks väike riik kuigi kaugele,” leidis Maimets. Euroopa Ravimiametis ja USA Toidu- ja Ravimiametis pannakse kollektiivne parim teadmine kokku ning turule jõuavad kontrollitud vaktsiinid. “Seetõttu on põhjust usaldada kõiki nelja Euroopa Liidus praegu heakskiidetud vaktsiini,” sõnas Maimets.
Seotud lood
Üheksa Eesti õde, kes otsustasid end koroonaviiruse vastu vaktsineerida, tunnistavad sotsiaalministeeriumile ja õdede liidule antud kommentaarides, et uus vaktsiin küll esmalt veidi hirmutas, ent tõenduspõhise infoga tutvumine julgustas neid vaktsineerima.
Eile varahommikul jõudis Eestisse esimene COVID-19 vaktsiini saadetis, milles oli 9750 vaktsiinidoosi 4875 inimese vaktsineerimiseks. Täna alustati Eestis meditsiinitöötajate vaktsineerimist.
Eesti suuremate haiglate töötajad on valdavalt vaktsineerimisest huvitatud, otsuse tegemise eel soovitakse tutvuda tõenduspõhise infoga, selgub haiglate esindajate vastustest.
Tööinspektsioon leiab, et kui tööandjal klientide kaitsmiseks teist võimalust pole, võib töötajatelt vaktsineerimist nõuda.
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024