Hea astma kontroll – aga mis siis ikkagi päriselt töötab?
Eduka astma ravi eeldus on õige diagnoos. Peavad esinema astma sümptomid (vilistav hingamine, hingamisraskus, pingetunne rinnus, köha) ja hingamisteede obstruktsioon. Diagnoosi on parem kinnitada enne püsiravi alustamist.
Harva astmaga tegelevad arstid peaksid tegema selgeks ühe kindla inhalaatori kasutamise tehnika, et osata patsiente võimalikult hästi juhendada. Foto: Shutterstock
Kliinikumi pulmonoloog Ott Kiens annab teadusuuringute ja kogemuse põhjal soovitusi, kuidas astmat ravida.
Veebiseminaril “Mõõdukast ja raskest astmast naljakuul naljatlemata” pidas ettekande Tartu Ülikooli Kliinikum, arst-õppejõud pulmonoloogia erialal Anneli Poola.
Ida-Tallinna Keskhaigla pulmonoloog Kadri Jaama ütleb, et koroonaviirus põhjustab sageli viiruslikku kopsupõletikku, mis võib olla raskem kui bakteriaalne.
Ägedat bronhiobstruktsiooni ravitakse peamiselt inhaleeritavate bronhilõõgastitega. Regionaalhaigla sisehaiguste kliiniku juhataja pulmonoloog Pille Mukk andis ettekandes “Äge hingamisteede obstruktsioon” muuhulgas ülevaate ka bronhilõõgastite kasutamisest.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!