• 29.09.14, 10:58
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Nanotehnoloogia ja tehislihaste valmistamine astub üle kooliläve

Uuendusmeelsed Eesti koolid osalevad Tartu ülikooli juhtimisel projektis Quantum Spin-Off, mis viib nanotehnoloogia, tänapäeva teaduse ja kõrgtehnoloogilise ettevõtluse õpilasteni. Projektis tutvuvad õpilased seitsme nanotehnoloogia teemaga, sh tehislihaste valmistamise ja nanoosakeste manipuleerimisega.
Nanoteaduse ja –tehnoloogiatega puutub tavainimene pigem vähe kokku, kuigi põnev nanomaailm on meie ümber alati olnud. „Nanomaailma mõistmiseks puudub Eesti koolide õpetajatel enamasti nanoteaduse tutvustamise kogemus ja ka sidemed nanoteaduse ekspertide ja tehnoloogiat kasutavate ettevõtete külastamiseks,“ rääkis projekti Quantum Spin-Off juht, Tartu ülikooli tehnoloogiahariduse professor Margus Pedaste nanotehnoloogiliste teadmiste omandamise hetkeseisust Eestis.

Seotud lood

Uudised
  • 10.05.16, 08:00
Robotkirurgid võiksid vähendada inimlike eksimuste sagedust
Ajastul, mil tänavapilti on jõudmas isesõitvad autod, pole imekspandav, et intelligentseid masinaid võib näha sagedamini ka haiglates. Arstiteadlased ja insenerid esitlevad nüüd poolautonoomset robotit, mis võiks tulevikus eemaldada inimese sekkumiseta näiteks pimesooli ja teisi sarnaseid protseduure.
Uudised
  • 26.01.18, 15:30
Hiina teadlased on muutnud enam kui 80 inimese geene
Hiina teadlased alustasid revolutsioonilise geenimuutmistehnikaga CRISPR/Cas9 inimgeenide muutmist arvatust varem ja on kasutanud seda jaanuari alguseks vähemalt 86 inimese DNA-s muudatuste tegemiseks.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele