• 26.01.18, 15:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Hiina teadlased on muutnud enam kui 80 inimese geene

Hiina teadlased alustasid revolutsioonilise geenimuutmistehnikaga CRISPR/Cas9 inimgeenide muutmist arvatust varem ja on kasutanud seda jaanuari alguseks vähemalt 86 inimese DNA-s muudatuste tegemiseks.
Labor.
  • Labor. Foto: Scanpix/Caro
Ajalehe The Wall Street Journal artiklist selgub, et parasjagu on käimas veel 11 kliinilist katset, mis hõlmavad endas inimeste pärilikkusaine muutmist. Neist üks algas juba 2015. aastal, mis on aasta varem, kui teadis sellest seni laiem avalikkus, vahendas Novaator.

Seotud lood

Uudised
  • 30.10.17, 15:30
Avastati 72 geneetilist rinnavähi riskitegurit
Rahvusvaheline uurimisrühm avastas 72 geneetilist rinnavähi riskitegurit.
Arvamused
  • 29.09.14, 10:58
Nanotehnoloogia ja tehislihaste valmistamine astub üle kooliläve
Uuendusmeelsed Eesti koolid osalevad Tartu ülikooli juhtimisel projektis Quantum Spin-Off, mis viib nanotehnoloogia, tänapäeva teaduse ja kõrgtehnoloogilise ettevõtluse õpilasteni. Projektis tutvuvad õpilased seitsme nanotehnoloogia teemaga, sh tehislihaste valmistamise ja nanoosakeste manipuleerimisega.
Uudised
  • 14.12.17, 09:00
Geenikaartide loomiseks 5 miljonit eurot
Tuleva aasta riigieelarvest eraldatakse viis miljonit eurot kuni 100 000 geenidoonori geenikaardi koostamiseks.
Uudised
  • 13.11.17, 12:30
Geneetiliste haiguste diagnostika laieneb
Haruldaste pärilike haiguste diagnostika ja ravi keskne paradigma on täpse molekulaarse haiguspõhjuse (mutatsiooni) tuvastamine igal patsiendil. See on aluseks nii patsiendi ravile, perekonna nõustamisele kui ka sünnieelsele diagnostikale.
  • ST
Sisuturundus
  • 08.11.24, 17:26
Kehahooldustooted, mis toetavad tervist talveperioodil
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele