Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kannus: edasiliikumine kulgeb visalt
Palga- ja töötingimuste läbirääkimised on pooleli. Kõik osapooled, kes täna läbirääkimistes osalevad, ootavad riigilt otsuseid.
EÕLi juht Anneli Kannus.
Foto: Scanpix/PM
Otsuseid, mis ei lahendaks vaid ühe eelarveaasta lõikes tekkinud probleeme, vaid tagaks tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkuse pikemas perspektiivis.
Tartu Ülikooli Kliinikumi EMO juhataja Kuido Nõmm ütles tervishoiutöötajate võimalikku streigiplaani kommenteerides, et Euroopalikku tervishoidu senise rahastuspoliitikaga tagada ei ole võimalik.
Kas tervishoiutöötajate streik on enda õiguste kaitseks hetkeseisuga vajalik? Arstide liidu peasekretäri Katrin Rehemaa sõnul on tööseisakud tervishoius alati äärmuslik variant.
Eesti tervishoid on tänaseks jõudnud punkti, kus tervishoiuasutuste, kõrgkoolide ja kodanikuühenduste pingutustest enam ei piisa. Ka riik peab mõistma, et arengukavades ja kontseptsioonides kokkulepitu peaks kehtima lisaks ka sotsiaalministeeriumi ja teiste tervishoiuvaldkonna ametiasutuste endi kohta.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.