Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhid on viimastel nädalatel Saaremaa inimeste vähiravi ja Tallinna haigla loomise teemal avalikkuses mitmel korral kriitilisi seisukohti esitanud. Tegelikult liiguvad arengud haiglavõrgus oma loomulikku rada patsiendi huvidega suurema arvestamise suunas, kirjutab Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Ralf Allikvee.

- Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Ralf Allikvee
- Foto: ITK
Tundub, et PERHi tippjuhtide jaoks on kõige olulisem tegutsemise alus enam kui 15 aastat tagasi valitsuse poolt vastu võetud otsus, et PERH on regionaalhaigla, Tallinna Haigla moodustamisel liituvad Ida-Tallinna ja Lääne-Tallinna Keskhaigla aga madalama taseme haiglad ehk keskhaiglad. Loomulikult kaasneb sellega arusaam, et kõikides ravivaldkondades on PERHi töötajad võrreldes teiste Tallinna haiglatega tipptegijad ja mujal Põhja-Eestis on ravitase madalam. Elu aga tolleaegse valitsuse otsuse järgi siiski ei kulge. Kogenud kirurgi ja haiglajuhina võin öelda – õnneks ei kulge. Peamine on ikka haiglate pakutav tegelik raviteenuse kvaliteet ning suutlikkus ja soov oma patsienti parimal moel aidata.
Seotud lood
Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder ütles vastuseks PERHi kriitikale Tallinna Haigla funktsionaalse arengukava kohta, et konkurentsi pärast muretsemise asemel peaksid haiglad tegema senisest oluliselt rohkem koostööd.
Tervise- ja tööminister Riina Sikkut ning Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder allkirjastavad täna koostöölepe Tallinna Haigla asutamise ettevalmistamiseks.
Põhja-Eesti regionaalhaigla ja TÜ kliinikumi esindajate teatel teeb neile tõsist muret Kuressaare haigla plaan alustada ilma piirkondlike haiglatega kooskõlastamata kohapealset keemiaravi. Kuressaare haigla esindajad kinnitavad, et kartused on asjatud.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla märgib Tallinna Haigla funktsionaalsele arengukavale antud koondhinnangus, et erialased arendused selles on üledimensioneeritud ja valesti prognoositud.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.