• 17.07.08, 13:26
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti evolutsioonibioloogid on kaasautoriteks tipptasemel uurimuses

Cambridge’i Ülikoolis töötav eestlane Toomas Kivisild ning Tartu Ülikooli evolutsioonibioloogid Ene Metspalu, Mait Metspalu ja Richard Villems on kaasautoriteks teadusajakirjade lipulaevas Science’is avaldatud uurimuses, mis selgitab arheoloogilisest materjalist eraldatud mitokondriaalse DNA abil Gröönimaa esmasasukate päritolu, teatas Eesti Geenikeskus.
Gröönimaalt ja Ameerika kontinendi põhjapoolsematelt aladelt kogutud arheoloogiline materjal annab tunnistust kolme järjestikuse kultuuri eksisteerimisest nendel aladel. Neist kahe esimese, tänaseks välja surnud nn paleoeskimote kultuuri geneetiline päritolu ja seos praeguste asukatega ehk neoeskimotega oli siiani teadmata.

Seotud lood

Uudised
  • 21.03.11, 12:29
Uurimus: Eelarvamusel on evolutsioonilised juured
Yale’i ülikooli uurijad psühholoog Laurie Santose juhtimisel näitasid sarja geniaalsete katsete toel, et pärdikud suhtuvad rühmavälistesse indiviididesse samasuguse kahtluse ja halvakspanuga, millega inimestelgi on kombeks võõraid kohelda.
Uudised
  • 25.03.11, 08:03
Ajad on inimest muutnud
Evolutsiooniline meditsiin on üks üsna uus teadusharu, mis vaatleb tervise ja haiguste temaatikat darwinistliku evolutsiooniteooria pilguga. Tavaliselt kujutatakse ette, et evolutsioon kulgeb väga aeglaselt, miljonite aastatega, aga tuleb välja, et inimene on ka viimase mõne tuhande aasta jooksul evolutsiooniliselt arenenud ja muutunud. Ja neil muutustel on omad järelmid ka tervise seisukohalt.
Töökuulutused
  • 27.12.24, 13:06
Ida-Tallinna Keskhaigla otsib naistearsti
Kandideerimise tähtaeg: 22.01.2025

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele