Aastaid meditsiini valdkonnas töötanud naine hageb Põhja-Eesti Regionaalhaigla väidetava ravivea eest ja nõuab 53 000 eurot. Hagid haiglate vastu on haruldased ning sotsiaalministeerium kaalub uut ja põhimõtteliselt üsna erinevat ravikahjude hüvitamise süsteemi, mis oleks kohtuväline ja mittesüüline.
2009. aasta 12. jaanuaril jalutas 17 aastat Rakvere haiglas kirurgiaosakonnas õde-perenaisena töötanud Inga Täär koeraga, kuid kukkus musta jääga kaetud teel ning murdis käeluu. Kuna tegemist oli nii tõsise luumurruga, et seda ei saanud Rakvere haiglas opereerida, siis viidi naine Tallinna haiglasse. Seal paigaldati käe sisse metallplaadid, et luu fikseerida, vahendas ETV saade "Pealtnägija".
Seotud lood
Tervishoiutöötajate mittesüülise vastutuse vajalikkusest räägiti mõne aasta eest palju, kuid paraku on uue riigikogu ajal tekkinud neisse aruteludesse paus. Selle aasta algul tõstsid sotsiaalministeeriumi ametnikud teema uuesti lauale.
Raidla Ellex Advokaadibüroo OÜ juhtivpartner ja vandeadvokaat Ants Nõmper ütleb, et ettepanekuid mittesüülisel vastutuskindlustusel põhineva süsteemi juurutamiseks on tehtud aastaid, progress aga paraku puudub.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.