• 14.03.16, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Seadus lõpetab süüdlasejahi

Tervishoiutöötajate mittesüülise vastutuse vajalikkusest räägiti mõne aasta eest palju, kuid paraku on uue riigikogu ajal tekkinud neisse aruteludesse paus. Selle aasta algul tõstsid sotsiaalministeeriumi ametnikud teema uuesti lauale.
Seadus lõpetab süüdlasejahi
  • Foto: Caro / Oberheide/ Scanpix
Praktilisi samme sundis tegema mitte konkreetne juhtum, vaid Euroopa Komisjoni analüüs sel aastal, millega hakatakse seirama patsiendiõiguste kohaldamist. Selle raames tuleb ette näidata ka tervishoiuteenuse osutajate nõuetekohane kutsekindlustus. Ehkki kindlustus on paljudel tervishoiutöötajatel olemas ka praegu, ei pruugi olemasolevad vabatahtlikud kindlustused olla piisava kattega ja vastata kõigile riskidele.

Seotud lood

Uudised
  • 20.11.14, 07:00
Naine nõuab väidetava ravivea eest haiglalt suurt kahjutasu
Aastaid meditsiini valdkonnas töötanud naine hageb Põhja-Eesti Regionaalhaigla väidetava ravivea eest ja nõuab 53 000 eurot. Hagid haiglate vastu on haruldased ning sotsiaalministeerium kaalub uut ja põhimõtteliselt üsna erinevat ravikahjude hüvitamise süsteemi, mis oleks kohtuväline ja mittesüüline.
Uudised
  • 03.03.15, 14:46
Kruuse: mittesüüline vastutus saab lahenduse lähiaastatel
Veebruari keskel Põhja-Eesti Regionaalhaiglas toimunud erakondade valimisdebatil kinnitas tervise- ja tööminister Urmas Kruuse, et tervishoiutöötajatele mittesüülise vastutussüsteemi loomine on hädavajalik.
Uudised
  • 16.03.16, 07:00
Meedias tekib paratamatu ebavõrdsus
Kaebuste hulk tervishoiuteenuse osutajate vastu kasvab, sellega koos kasvab tõenäosus, et üha rohkem ravijuhtumeid jõuab avalikkuse ette arutamiseks. Praegu puudub tervishoiuteenuse osutajal seaduslik õigus ravi käigus toimunut selgitada.
Uudised
  • 05.04.16, 08:00
Avalik poomine meedias – lubatud või taunitav?
"Tragöödia ja rekordsuur kahjunõue", "Patsient esitas haigla vastu miljonihagi", "Luumurd lõppes surmaga", "Patsient saadeti koju. Mõne tunni pärast eluohtlikus seisus intensiivosakonda", "Vereülekanne ebaõnnestus ja patsient suri haigla töötaja tegevusetuse tõttu", on vaid üksikud pealkirjad ja tsitaadid viimastel aastatel meedias kajastatud teemadest ja artiklitest, mis kajastavad etteheiteid tervishoiutöötajatele.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele