Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Rakuravi toob uued tuuled
Bioloogilise ravi võimalused on Eestis omaks võetud. Ja mitte ainult: eestlased on ka ise alustanud teadustööga rakuravi vallas. Varsti loodetakse jõuda kliiniliste uuringuteni.
Uudsed ravimid ja ravimeetodid võivad juba paari järgmise aastakümne jooksul aidata leida lahenduse nii mõnegi praegu ravimatu haigusega toimetulekuks, usub Taastava Kirurgia Kliiniku veresoontekirurg Andrus Loog, kes praktikas kasutab uudseid rakuteraapia võimalusi. Koostöös teadusettevõttega Cellin Technologies veab ta EASi projekti “Rasvkoest eraldatud mesanhümaalsete tüvirakkude rakendused rakuteraapias”.
27.-28. augustil toimub Tallinnas rahvusvaheline rakuravi ja koetehnoloogia konverents "Regeneratiivmeditsiini võimalused ja vastuolulud".
Ühe teemana käsitletakse ka dendriitrakkudel põhinevate vähivastaste vaktsiinide teemat, kus oma osa on ka Eestil.
Eesti on koos muu maailmaga astunud pika sammu personaalmeditsiini arengus: Eesti biotehnoloogia ettevõte tegeleb rahvusvahelise koostööprogrammi raames personaalse vähiravimiga ning koostöös meie arstide ja teadlastega töötatakse päris uue rakuravi meetodi kallal.