Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Lehtmets: kord aastas peaks arst pääsema ka suuremale koolitusele
Erialaseltsid on liikmete täienduskoolitamise rahalisel toetamisel pigem tagasihoidlikud, ent pakuvad nutika lahendusena näiteks võimalust osaleda rahvusvahelistel veebikoolitustel.
Andres Lehtmets - psühhiaater ja psühhiaatrite seltsi juht. Foto: Andres Haabu
Eesti Psühhiaatrite Seltsi juht Andres Lehtmets ütleb, et selts ei anna välja eraldi stipendiume oma liikmetele. Küll aga on nad juba aastaid oma liikmetele võimaldanud juurdepääsu Ühendkuningriigi Royal College of Psychiatry veebipõhisele koolitussüsteemile, milles on loengud, video- ja audiomaterjal ja võimalus õpitu kohta ka testi tulemused välja printida. Selts tasub selle kasutusõiguse eest.
Pärnu Haigla juht Urmas Sule ütleb, et arsti täienduskoolitus on ühest küljest küll spetsialisti isiklik huvi enesearenduseks, teisalt on aga haigla kui tööandja jaoks oluline, et arst oleks erialaselt pädev ja motiveeritud.
Üks arstidest, kes sel aastal arstide liidu toetuse osaliseks sai, oli TÜ Kliinikumi neuroloog Liis Sabre, kes sai 400eurose stipendiumi läbi võimaluse osaleda septembris kolmepäevasel erialakonverentsil Norras.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.