Sotsiaalministeerium kavandab võitlust HIV-positiivsetega, kes töövõimetuspensioni saamiseks jätavad ravi pooleli.
Eesti Ekspress kirjutab, et kui inimesele määratakse töövõime kaotus vähemalt 40 protsendi ulatuses, tekib tal õigus töövõimetuspensionile ja ravikindlustusele, kuid arstidele teadaolevalt jälgivad HIV-positiivsed oma analüüside tulemusi väga täpselt, et siis verenäitajate paranemisel ravi pooleli jätta, mis tagab neile töövõimekaotuse protsendi säilimise.
Terviseameti andmetel elas Eestis mullu ligi 10 000 HIV-positiivset, kellest püsivalt töövõimetuks on tunnistatud 1657 inimest ning enamiku töövõimekaotus jäi vahemikku 40-80 protsenti.
Sotsiaalministeerium usub, et uue korra kehtestamisel jääks osal HIV-positiivsetel püsiv töövõimetus pikendamata.
Seotud lood
Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkusarst Helen Mülle rääkis ravimifirma GSK Eesti teaduskoolis HIVi olukorrast Eestis.
Perearst Eero Merilinnu sõnul on praegune Eesti perearstide rahastamissüsteem selline, et perearsti uuringufondist ei ole võimalik testida ka sagedamini esinevaid haigusi kui HIV. Kui lisada perearstile ka HIV testimine ilma täiendava rahata, hakkab see kindlasti mõjutama kogu esmatasandi tööd.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.