Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Haigekassa: peab kaaluma, kas koduvisiit kõigile vastsündinutele on otstarbekas
Haigekassa teatel peavad nad oluliseks, et vastsündinu jõuaks võimalikult kiiresti perearsti vaatevälja, kuid samas leiavad nad, et peab kaaluma, kas on otstarbekas teha koduvisiite kõigile vastsündinutele.
Foto: Veiko Tõkman
Sotsiaalministeerium on teatanud õigusaktide väljatöötamise kavatsusest, mille eesmärgiks on koduvisiidi korraldamine vastsündinule tema terviseriskide ja sotsiaalsete riskide varaseks avastamiseks.
Väikelaste vigastuste ja surmajuhtumite arv on Eestis Euroopa üks suuremaid. Kuidas kaitsta lapsi, harida vanemaid ja jälgida perede kodust olukorda? Üks võimalus on, et arstid käivad kõigi imikute kodudes visiidil.
Kauaaegse pediaatrina saan öelda vaid kiidusõnu vastsündinutele koduvisiidi korralduse väljatöötamisele. Miks on nn „vanad pediaatrid“ selle poolt? Ka meie alustasime jaoskonnapediaatritena ja nägime, milline on vajadus kodukülastuse järele eeskätt värsketele lapsevanematele ja kui oluline on näha last tema tegelikus kasvukeskkonnas, kirjutab tervisesektori juhtivspetsialist Ene Tomberg.
Sotsiaalministeerium soovib välja töötada seaduseelnõu, mis muudaks perearsti või -õe koduvisiidi vastsündinu koju kohustuslikuks. Lisaks lapse tervisliku olukorra hindamisele on kohustuslike koduvisiitide eesmärk hinnata koduseid riske, lapsevanemate vanemlikke oskusi ning vajadusel anda soovitusi olukorra parandamiseks.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.