Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Sotsiaalministeerium on alustanud ettevalmistustega surmapõhjuse tuvastamise seaduse muutmiseks. Selle eesmärk on tõhustada mitteloomulike surmajuhtumite uurimist haiglates.
Õiguskantsler Ülle Madise. Foto: Raul Mee
Kirjas õiguskantsler Ülle Madisele toob terviseminister Jevgeni Ossinovski välja, et surmapõhjuse tuvastamise seaduse muutmise seaduse väljatöötamise kavatsuse avalik konsultatsioon algab selle aasta veebruaris.
Õiguskantsler Ülle Madise on väärkohtlemise ennetusasutuse mandaadi alusel psühhiaatriahaiglaid kontrollides kogunud teavet neis aset leidnud surmajuhtumite kohta, et hinnata, kuivõrd on õigus elule neis asutustes tagatud.
Õiguskantsler Ülle Madise alustas omal algatusel menetlust hindamaks, kuidas tagatakse psühhiaatriahaiglates inimese õigust elule. Analüüs keskendus Terviseameti tegevusele Wismari haiglas patsiendi surmaga lõppenud rünnaku ärahoidmisel ning selle asjaolude uurimisel.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.