Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kinnitas aprilli lõpul, et sotsiaalministeerium saab sellest aastast toetada vaid erakorralise meditsiini residentuuri pikendamist neljalt aastalt viiele. Teised erialaõpped pikendamist ei leidnud, sest ministeeriumis ei peeta seda otstarbekaks.
- Eesti Nooremarstide Ühenduse juhatuse liige Rille Pihlak. Foto: ÄP/Julia-Maria Linna
Minister meenutas kirjas, mille saatis aprillis TÜ meditsiinivaldkonna dekaanile Margus Lemberile, et just sotsiaalministeeriumi algatusel on ülikoolis jõutud residentuuri pikendamise ettepanekuteni. Ta selgitas, et tänaseks on olukord muutunud ja arstide põhiõppe kuuenda kursuse õpe on täielikult ümberkorraldatud kliiniliseks praktikaks ja see täidab eesmärki, mis oli algselt mõeldud residentuuri lisa-aastaga, kus lisa-aasta sisaldaks just üldmeditsiinilisi tsükleid erinevates haiglates.
Seotud lood
Eesti Nooremarstide Ühendus (ENÜ) on alustanud koostöös poliituuringute keskus Praxisega rahvusvahelist projekti, mille eesmärgiks on residentuuriõppe erinevate tahkude kaardistamine Balti riikides ja arutelu algatamine erinevate osapooltega residentuuriõppe kvaliteedi tõstmiseks.
Eesti Nooremarstide Ühenduse juht Rille Pihlaku sõnul illustreerivad residentuuriprogrammide ühtlase pikendamisega seotud sündmused viimaste aastate jooksul eeskätt kitsaskohti kommunikatsioonis partnerite – sotsiaalministeeriumi, ülikooli, erialade, arst-residentide ja üliõpilaste – vahel.
Aprilli lõpus lepiti EAÜSi, Eesti Nooremarstide Ühenduse, haiglate liidu, sotsiaalministeeriumi, terviseameti ja Tartu ülikooli esindajate poolt kokku järgmise õppeaasta residentuurikohtade arvus.
Kuigi noori meedikuid meelitatakse ühekordse lähtetoetusega väikelinnadesse tööle, siis arstide põuast see Eestit ikkagi ei päästa.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!