Eesti Nooremarstide Ühendus (ENÜ) on alustanud koostöös poliituuringute keskus Praxisega rahvusvahelist projekti, mille eesmärgiks on residentuuriõppe erinevate tahkude kaardistamine Balti riikides ja arutelu algatamine erinevate osapooltega residentuuriõppe kvaliteedi tõstmiseks.
- Eesti Nooremarstide Ühenduse juhatuse liige Rille Pihlak on üks projekti algatajatest. Foto: ÄP/Julia-Maria Linna
Tuleviku arstiabi sõltub otseselt arstide kliinilisest pädevusest ja see omakorda omandatakse peamiselt residentuuriõppes. 2014. aastal viis ENÜ arst-residentide seas läbi küsitluse, kus tulid ilmsiks mitmed vajakajäämised tänases eriarstiõppes. Kontaktid teiste Balti riikide noorte kolleegidega on näidanud, et sarnaste probleemidega tuleb tegemist teha ka mujal. Seepärast ühendame jõud Läti ja Leedu arst-residentidega, et jagada omavahel juba toimivaid lahendusi ning leida üheskoos lahendused probleemidele, millel neid veel ei ole.
Seotud lood
Ametiauto ei ole isikliku mugavuse väljendus, vaid linnastumise kiirteel hädavajalik töövahend, kinnitavad haiglajuhid täna ilmuva Meditsiiniuudiste kaaneloos. Isegi need, kes ise töösõidukit ei kasuta.
30. oktoobril toimunud PERHi kirurgiakliiniku konverentsil rääkis Urmas Lepner sellest, et vahel on residentide juhendajaks olnud teine resident ning et tegelikult ei tohiks sellist olukorda üldse tekkida.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kinnitas aprilli lõpul, et sotsiaalministeerium saab sellest aastast toetada vaid erakorralise meditsiini residentuuri pikendamist neljalt aastalt viiele. Teised erialaõpped pikendamist ei leidnud, sest ministeeriumis ei peeta seda otstarbekaks.
Meditsiiniuudiste küsimusele: kas arste peaks Eestisse meelitama ka näiteks Lõuna-Euroopast, vastas Eesti Nooremarstide Ühenduse juhatuse liige Rille Pihlak.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!