Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Padjasõdalased: Riigil on aeg hakata investeerima inimestesse!
Aktsiooni "Padjaga tööle" eestvedaja kliinikumi EMO arst Kuido Nõmm ja kliinikumi anestesioloog Jaan Sütt on pannud Facebooki arvamuse, mis on tänase aktsiooni eesmärk. Toome selle teieni koos värske grupivõttega PERHi padjakollektiivist.
PERHi töökollektiiv täna keskpäeval haigla ees. Foto: Facebook
Kell 12 kogunesid SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lunini tänavapoolse väljapääsu juurde paarsda "padjasõdalast," et kuulata padjaaktsiooni algataja Kuido Nõmme peetud kõnet.
Tänavu kevadel korraldasid arstid suure protestiaktsiooni, kui võtsid ühel päeval padjad tööle kaasa. Just seesama ettevõtmine tõi padjaaktsiooni organiseerijale, Tartu Ülikooli Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna juhatajale Kuido Nõmmele Meditsiiniuudiste poolt välja antava Meditsiinimõjutaja 2016 tiitli. Nõmm ise ütleb, et nii rasket aastat ja selliseid kärpeid meditsiinis nagu tänavu, polnud isegi masu ajal.
Sellel aastal valisid Meditsiiniuudiste lugejad ülekaalukalt aasta meditsiinimõjutajaks Tartu Ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna (EMO) juhi Kuido Nõmme. Tema eestvedamisel peetud aktsioon "Padjaga tööle!" ühendas meedikud terves Eestis.
Padjaga tööle aktsiooni eestvedaja, kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna juhtataja Kuido Nõmm pani laupäeva hilisõhtul Facebooki tänusõnad ja kokkuvõtte toimunud sündmusest ja lubab, et tegevus meedikute parema tuleviku nimel jätkub.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.