Sellel aastal valisid Meditsiiniuudiste lugejad ülekaalukalt aasta meditsiinimõjutajaks Tartu Ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna (EMO) juhi Kuido Nõmme. Tema eestvedamisel peetud aktsioon "Padjaga tööle!" ühendas meedikud terves Eestis.

- Kliinikumi arst Kuido Nõmm.
- Foto: Scanpix/Margus Ansu
Kuido Nõmm on kirglik arst, kes juhatab vägesid kliinikumi EMOs, kust saab abi ligikaudu 150 patsienti päevas. Ka muid tegemisi jagub Nõmmel kuhjaga. "Olen poole kohaga osakonnajuhataja ja poole kohaga teen valvetööd," rääkis Nõmm. "Valvetöö on oluline ja huvitav ja kui seda ei oleks, siis ma ei tahaks kindlasti siin ka osakonda juhatada," kinnitas Nõmm.
Seotud lood
Tartu Ülikooli Kliinikumi EMO juhataja Kuido Nõmm ütles tervishoiutöötajate võimalikku streigiplaani kommenteerides, et Euroopalikku tervishoidu senise rahastuspoliitikaga tagada ei ole võimalik.
Haigekassa miinus on sel aastal muljetavaldavalt suur ja rahandusminister näib paindumatu. Küsisime kommuuni "Tervis on kallis" loonud erakorralise meditsiini arstilt Kuido Nõmmelt, kas praegu võiks kollektiivlepingu läbirääkimistel palganõude osas järeleandmisi teha või tuleks siiski senistele seisukohtadele jääda? Milline peaks olema arstide palgatõus aastas, et nad välismaale ei läheks?
Aktsiooni "Padjaga tööle" eestvedaja kliinikumi EMO arst Kuido Nõmm ja kliinikumi anestesioloog Jaan Sütt on pannud Facebooki arvamuse, mis on tänase aktsiooni eesmärk. Toome selle teieni koos värske grupivõttega PERHi padjakollektiivist.
Tänavu kevadel korraldasid arstid suure protestiaktsiooni, kui võtsid ühel päeval padjad tööle kaasa. Just seesama ettevõtmine tõi padjaaktsiooni organiseerijale, Tartu Ülikooli Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna juhatajale Kuido Nõmmele Meditsiiniuudiste poolt välja antava Meditsiinimõjutaja 2016 tiitli. Nõmm ise ütleb, et nii rasket aastat ja selliseid kärpeid meditsiinis nagu tänavu, polnud isegi masu ajal.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.