Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Vahula: soovimatud kõrvaltoimed ei ole reeglina kellegi süü
Tervishoiuteenuste osutamise käigus tekib peaaegu alati ka soovimatuid kõrvaltoimeid – inimese kehalisse terviklikusesse sekkudes on see paratamatu. Nii ravimite manustamisel kui ka füüsilistel sekkumistel.
Veiko Vahula, Pärnu haigla ravijuht. Foto: Andres Haabu/ÄP
See ei ole reeglina kellegi süü vaid tuleneb tervishoiuteenuse osutamise olemusest.
Tervishoiutöötajate mittesüülise vastutuse vajalikkusest räägiti mõne aasta eest palju, kuid paraku on uue riigikogu ajal tekkinud neisse aruteludesse paus. Selle aasta algul tõstsid sotsiaalministeeriumi ametnikud teema uuesti lauale.
Kui tuli avalikuks, et Kohtla-Järve haiglas valediagnoosi pannud arst on kohtu all ja süüdimõistmisel võib ta kuni kolmeks aastaks vangi minna, kirjutas perearst Eero Merilind sotsiaalmeedias, et sellises Eestis ta ei taha elada.
Rakvere haigla peaarst Sirje Kiisküla ütleb arstide süüdistamist kommenteerides, et kui patsient tunneb, et temaga pole haiglas piisavalt tegeldud, peaks esimene käik olema haigla administratsiooni.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!