Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Vähiravifondil said rahad otsa
Vähiravifond "Kingitud elu" panustas viimase kahe kuu jooksul vähihaigete ravile ligi 130 000 eurot, kuid nüüd on rahad otsas. Samas on ukse taga veel kolm taotlust.
Fondi asutaja Toivo Tänavsuu "Meditsiin 2015" konverentsil.
Foto: Raul Mee/ÄP
"Oleme viimase kahe kuu jooksul pannud ravide alla väga suure summa - ligi 130 000 eurot," sõnas vähiravifondi juht Toivo Tänavsuu. Kokku on sel aastal vähiravifond panustanud inimeste ravidesse üle 700 000 euro, mis Tänavsuu sõnul ületab mäekõrguselt eelmise aasta numbrit."Me näeme, et annetusedki on kasvanud, kuid vajadus veel kiiremini," kommenteeris Tänavsuu.
Täpse vähidiagnoosi panemine ja ravimresistentse tuberkuloosi korral antibiootikumravi määramine nõuab tavaliselt tuhandeid eurosid maksvaid analüüsiseadmeid. Sama töö võiks aga ära teha nutitelefoni külge kinnitatav mikroskoop, näitab rootsi teadlaste uuring.
Vähiravifondi "Kingitud elu" jaoks oli 2016. aasta detsember pööraselt rekordiline - ainuüksi ühe kuu jooksul lisandus fondi üle 225 000 euro, mis on peaaegu sama palju kui terve fondi esimese tegevusaasta jooksul kokku.
Vähiravifond "Kingitud elu" saab palju abipalveid ja üksikutele on tulnud ka ära öelda. Fondi tegevjuht Toivo Tänavsuu selgitab, mis juhul nad aidata ei saa.