Psühhiaatrias on jätkuvalt selge probleem number üks tööjõupuudus, rääkis tänase ühisavalduse valguses valdkonna probleemidest Psühhiaatrite Seltsi juhatuse esimees Andres Lehtmets.
- Psühhiaater Andres Lehtmets. Foto: Andres Haabu/ÄP
"Meie valdkond vajab inimesi, siin ei saa tehniliste lahendustega väga midagi teha," kinnitas Lehtmets. Psühhiaatrite töö koormust rohkem tõsta pole võimalik, sest siis tekib aga läbipõlemise oht. Kui vaadata aga seda, kuidas on võimalused päsäeda arsti vastuvõtule ja ravile, siis vajab süsteem Lehtmetsa sõnul sisulist ümberkorraldust. "Mida kehvem on ravi kättesaadavus, seda rohkem tulevad esile valupunktid. Pead ootama enda konsultatsiooniaega ja ega asjad paremaks ei lähe pika ootamise käigus," selgitas ta psühhaatriliste haiguste seisukohalt.
Seotud lood
Eesti Kiirabi Liidu juht kliinikumi anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku direktor Ago Kõrvee sõnas, et erialaseltside ühispöördumine sündis ruttu, kolme ööpäevaga.
Ambulatoorse silmaarstiabi kättesaadavuse probleeme on püütud lahendada, kuid need toovad kasu pikemaajalises perspektiivis, rääkis silmaarstide esindaja Veiko Reigo.
Hambaarstid on antud juhul eelkõige teiste erialaarstidega solidaarsed, sest tervishoiu rahastamise skeem pole kindlasti jätkusuutlik, leiab ühisavaldusele allkirjutanud Eesti Hambaarstide Liidu juht Marek Vink. Murekohti on ka hambaarstidel.
Meditsiiniuudiste küsimusele, kas saatekiri tuleks kehtestada ka psühhiaatria erialal, vastas Eesti Psühhiaatrite Seltsi juhatuse esimees Andres Lehtmets.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!