Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
EIK: Riigil on elu kaitsmise kohustus
Euroopa Inimõiguste Kohus tuletas Venemaa vanglas tuberkuloosist põhjustatud südamepuudulikkuse tagajärjel surnud mehe juhtumit uurides meelde, et riigil on elu kaitsmise kohustus.
Inimõiguste kohus leidis asjas Rõigas vs Eesti, et riik ei ole rikkunud konventsiooni artiklit 2 ning tunnistas artikli 8 alusel esitatud kaebuse vastuvõetamatuks.
Euroopa Inimõiguste Kohus avaldas eile, 18. aprillil kohtuotsuse asjas "Ibrahim Keskin vs Türgi", kus küsimuse all oli meditsiinisfääriga seonduvate vaidluste lahendamise kiirus.
Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) märkis oma otsuses, et EIK artiklist 2 tulenev menetluslik kohustus nõuab riikidelt tõhusa sõltumatu kohtusüsteemi loomist selliselt, et tervishoiuteenuse osutajate hoole all olevate patsientide surma põhjused oleks võimalik kindlaks teha ning vastutavad isikud oleks võimalik võtta vastutusele.
Asjaolu, et ekspert töötab avalik-õiguslikus meditsiiniasutuses, mis on spetsiaalselt loodud ekspertaruannete andmiseks ning mida rahastab riik, ei õigusta iseenesest hirmu, et selline ekspert ei suuda ekspertavamuste andmisel tegutseda neutraalselt ja erapooletult.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.