Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
EIK taunib ebamõistlikult pikki menetlusi tervise küsimustes
Euroopa Inimõiguste Kohus avaldas eile, 18. aprillil kohtuotsuse asjas "Ibrahim Keskin vs Türgi", kus küsimuse all oli meditsiinisfääriga seonduvate vaidluste lahendamise kiirus.
Asjaolud. 2001. aasta jaanuaris sünnitas kaebaja abikaasa tütre. Laps sündis puudega ning pärast nelja operatsiooni määrati lapsele 60% puue. Kaebaja algatatud kriminaal- ja tsiviilkohtumenetlused ei olnud talle edukad.
Inimõiguste kohus leidis asjas Rõigas vs Eesti, et riik ei ole rikkunud konventsiooni artiklit 2 ning tunnistas artikli 8 alusel esitatud kaebuse vastuvõetamatuks.
Euroopa Inimõiguste Kohus tuletas Venemaa vanglas tuberkuloosist põhjustatud südamepuudulikkuse tagajärjel surnud mehe juhtumit uurides meelde, et riigil on elu kaitsmise kohustus.
Euroopa Inimõiguste Kohus tõi oma kohtulahendis välja, et teatud erandlikel juhtudel võib riik olla sisulisest aspektist vastutav tervishoiuteenuste osutajate tegevuste ja tegemata jätmiste eest.
Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) märkis oma otsuses, et EIK artiklist 2 tulenev menetluslik kohustus nõuab riikidelt tõhusa sõltumatu kohtusüsteemi loomist selliselt, et tervishoiuteenuse osutajate hoole all olevate patsientide surma põhjused oleks võimalik kindlaks teha ning vastutavad isikud oleks võimalik võtta vastutusele.