• 28.02.18, 15:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Euroopa haruldaste haiguste tugivõrgustikul esimene aastapäev

Mullu 1. märtsil alustasid tegevust Euroopa haruldaste haiguste tugivõrgustikud. Need virtuaalsed võrgustikud ühendavad kompleks- või harvikhaiguste juhtude lahendamiseks tervishoiutöötajaid kogu Euroopas.
Euroopa Komisjoni tervishoiu ja toiduohutuse volinik Vytenis Andriukaitis.
  • Euroopa Komisjoni tervishoiu ja toiduohutuse volinik Vytenis Andriukaitis. Foto: Postimees/Scanpix
Võrgustikega on hõlmatud 24 teemavaldkonda ning neis osaleb üle 900 ELi 25 liikmesriigi ja Norra kitsalt spetsialiseerunud tervishoiuüksuse, kes koos töötades tegelevad väga mitmesuguste probleemidega luuhaigustest verehaigusteni, laste vähktõvest immuunpuudulikkuseni.

Seotud lood

Uudised
  • 28.02.14, 12:54
Haruldane haigus avastatakse Eestis tihti liiga hilja 
Täna tähistatakse ülemaailmset haruldaste haiguste päeva, mil pööratakse tähelepanu nii avalikkuse, arstide kui ka otsustajate teadlikkuse tõstmisele nende üliharva esinevate haiguste osas, kirjutas Tarbija24. 
Uudised
  • 27.02.15, 15:10
Harvikhaigusi avastatakse juurde igal nädalal
Tallinna lastehaigla neuroloog Valentin Sander tõi harvikhaiguste teabepäeval esinedes välja, et teadaolevaid harvikhaigusi on umbes 9000, kuid neid avastatakse igal nädalal juurde.
Uudised
  • 17.05.16, 08:00
Harvikhaigus – varblane peos või tuvi katusel?
Argimõtlemine peab miskit, mis on haruldane, ühtlasi ka väärtuslikuks. Haruldase vääriskivi puhul see nii ongi - kivi on väärtuseks nii leidjale, omajale kui kandjale. Alati ei tähenda aga tunnus haruldane ihaldusväärset - näiteks harvikhaigus on midagi, millest selle omajad ja kandjad parema meelega loobuks. Küll saavad aga otsustajad väärtustada harvikhaigusega patsienti võrdsena teiste hulgas.
Uudised
  • 11.12.18, 14:00
Harvikhaiguste võrgustike töö käivitub tasapisi
Kui siiani on välispartnerite leidmine nende patsientide ravimiseks, keda Eestis aidata ei saa, olnud peamiselt haiglate endi pädevuses, siis harvikhaiguste valdkonnas on olukord muutumas, kirjutab sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juht Heli Paluste.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele