Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kiirabitöötajad vajavad teadmisi katastroofimeditsiini alal
Tallinna Kiirabi koolituskeskus on katastroofi ja sõjameditsiini alast koolitust teinud päris kaua, kirjutab Tallinna Kiirabi peaarst Raul Adlas.
Hädaolukordadeks valmisoleku eesmärgil on Eestis läbi viidud ka keemia- ja kiirgusõnnetuse õppusi. Foto: Raul Adlas
Tallinna Kiirabi personali koolitame erinevate situatsioonide korral tegutsemiseks. Tallinna eripära on ju see, et meie teeninduspiirkonnas on kaubasadamad ja raudteed potentsiaalse kemikaalireostusega; meri ja seal sõitvad suured reisilaevad sellest tuleneva merepääste oskuste eripäraga; erinevad poliitilised ja kultuurilised põhjused massirahutusteks, kus igal pool on vaja osata kiirabil teha koostööd päästetöid või politseioperatsioone juhtiva asutusega ja võimaliku ohuga sündmusel.
Kui valmis on Eesti tervishoiusüsteem selleks, et tekib ootamatu sõjaolukord või leiab aset kohutav terroriakt? Hädaolukorraks ettevalmistumine on ametnikel ja meedikutel praegu täies hoos.