• 27.05.18, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Toomas Asser - selgesõnaline, rahulik ja väärikas

26. aprillil rektoriks valitud Toomas Asser on kolleegide sõnul parimas mõttes eesti mees: ütleb väheste sõnadega palju ja teeb veel rohkem.
Professor Toomas Asser
  • Professor Toomas Asser Foto: Tartu Ülikool
Toomas Asserit huvitas ülikooli astumisest saati neuroloogia, meenutab temaga koos 1973. aastal arstiteaduskonda astunud Eero Vasar, kes juhib praegu bio- ja siirdemeditsiini instituuti. Seda huvi jagas Asseri hea sõber Aadu Liivat, kirjutab TÜ ajakiri.

Seotud lood

Uudised
  • 29.01.18, 12:30
Asser: residentuur ootab muutuseid
TÜ Kliinikumi n närvikliiniku professor Toomas Asser leiab, et usutavasti vastab enamus meie diplomijärgse õppe programmidest UEMS-i nõuetele, kuigi see ei pruugi olla nii kõikide erialade osas.
Arvamused
  • 11.03.13, 13:30
Asser: Ma ei ole lahkumisele kunagi mõelnud
Miks ma töötan arstina Eestis? Tõtt-öelda ei ole mul kunagi sellist mõtet olnud, et peaksin ära minema. Lahkumise või jäämise otsust ei saa muidugi kellelegi ette kirjutada, sest olukorrad ja motiivid on erinevad. Samuti ei tohi seda teemat lahendada kampaania korras. Mind seob lahkumissoovi puudumise kõrval Eestiga administratiivne töö, mis tähendab kohustusi ja vastutust – ei ole sugugi lihtne ­kõike lihtsalt sinnapaika jätta.Eestis on olemas enamik arstlikke erialasid, kuigi mitte kõiki. On üsna kindel, et mõni väga kitsas valdkond jääbki meil välja arendamata. Oleme lihtsalt liiga väike rahvas ning just kasin haigusjuhtude arv ei võimalda mõnda meetodit õppida või selles piisavalt head kvaliteeti hoida. Olemasolevatel erialadel oleks aga igal arstil kasulik ja võiks olla isegi kohustuslik omandada mingi osa oskustest välismaal.Juhul kui inimesel on kindel veendumus omandada oskused ja arendada neid just mõnes kitsas valdkonnas, siis kerkib paratamatult üles küsimus, kas ja kus seda välismaal teha. Minu erialal neurokirurgias esineb osa patoloogiaid samuti üliharva ja sellest tulenevalt on need raskesti käsitletavad kõikjal maailmas. Kuid ravikogemuse vähesus ei peaks olema veel põhjus koos patsiendiga Eestist lahkumiseks.Tean, et igal omandatud arstlikul erialal on Eestis suurepärased võimalused teha oma tööd väga heal tasemel. Pühendumine erialale on suuresti enda teha. Ja kui aus olla, siis on ju jäämise põhjuseid võrratult rohkem kui ajendeid minna. Tööd tuleb teha!Toomas Asser pälvis tänavu presidendilt Eesti Punase Risti I klassi teenetemärgi.
Uudised
  • 21.08.15, 12:00
Asser: tervise infosüsteemi andmed ei ole teadustööks kasutatavad
Terviseteemalises Metsaülikoolis Käärikul esines neljapäeval Tartu Ülikooli Närvikliiniku juhataja Toomas Asser loenguga: „Terviseteadmised - kas rohkem infot on parem?“
Uudised
  • 02.10.18, 10:00
Ülikool hakkab piirkondlike haiglatega koos teadust tegema
Tartu Ülikool, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja SA Tartu Ülikooli Kliinikum allkirjastasid 28. septembril kolmepoolse koostöölepingu, mille eesmärk on teha ühiseid kliinilisi teadusuuringuid ja osaleda rahvusvahelistes teaduskoostöö võrgustikes, samuti teaduspõhiselt arendada koostöö tulemusena uusi ravi- ja diagnostikavõimalusi ning eriarstiabi.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.11.24, 15:40
Meditsiiniuudiste vebinarid talvel 2025
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele