• 13.06.18, 10:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Dementsussündroomi põhjus tuleb alati välja uurida

Õige diagnoos võib mälu oluliselt parandada, rääkis LTKH närvihaiguste kliiniku juhataja ja TTÜ dotsent Katrin Gross-Paju konverentsil „Alzheimeri tõve diagnostika ja ravi“.
Alzheimeri diferentsiaaldiagnostika puhul liigutakse tasapisi bioloogilise diagnoosi poole.
  • Alzheimeri diferentsiaaldiagnostika puhul liigutakse tasapisi bioloogilise diagnoosi poole. Foto: Postimees/Scanpix
Dementsusest rääkides on üks olulisemaid küsimusi, kas alati on tegemist ikkagi dementsussündroomiga. Maailmas räägitakse palju sellest, milline on normaalne vananemine. Loetakse normaalseks, et vanusega tulevad tasapisi mäluhäired ja viimasel ajal räägitakse ka dementsuse paratamatusest.

Seotud lood

Uudised
  • 09.07.18, 11:00
Kava: haigekassale suurem vastutus omastehoolduses
Sotsiaaldemokraatlik Erakond soovib ümber korraldada omastehoolduse süsteemi selliselt, et tulevikus garanteeriks pension hooldekodu koha. Plaanomastehooldusi kohaselt laieneks reformi läbiviimisel vastutus omastehoolduse teenuste korraldamisel oluliselt enam haigekassale.
Uudised
  • 02.07.18, 08:00
Alzheimeri tõvega patsient õiguspraktikas
Kui kõneldakse paralleelselt juurast ja Alzheimeri tõvest, on üsna tüüpiline küsimus, kuidas aru saada, kas Alzheimeri tõbe põdev patsient on pakutava teenusega nõus.
Uudised
  • 25.01.18, 09:40
Ühing: Eesti vajab tegevuskava dementsete aitamiseks
Eesti vajab üleriigilist tegevuskava dementsussündroomiga inimeste ja nende hooldajate elujärje parandamiseks. Vaja oleks lisada dementsuse fookusprogramm rahva tervise 2020-2030 arengukavasse vähkkasvajate, insuldi ja HIV/AIDS fookusprogrammide kõrvale, leiab MTÜ Elu Dementsusega.
Ravimiuudised
  • 12.06.18, 15:15
Psühhofarmakonid Alzheimeri tõve ravis
60-80%-l dementsusega isikutest esineb ka käitumuslikke ja psüühikaprobleeme, mistõttu võivad nad vajada psühhofarmakoloogilist ravi, rääkis Põhja-eesti Regionaalhaigla psühhiaatriakliiniku üldpsühhiaatria osakonna juhataja, psühhiaater Mari-Liis Laanetu konverentsil „Alzheimeri tõve diagnostika ja ravi“.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.11.24, 15:40
Meditsiiniuudiste vebinarid talvel 2025
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele