MPPK ja Marienthali Kliiniku juhatuse liikme Peep Piiberi kommentaar tekkinud olukorrale, kus teraapiafondi patsientidelt küsitakse Marienthali Kliinikus 15 eurot omaosalust.

- Pilt illustratiivne. Marienthali Kliiniku juhatuse liige Peep Piiber kinnitab, et patsiente informeeritakse registreerimisel, milline kliinik teraapiateenust pakub.
- Foto: ÄP/Erik Prozes
Peep Piiber: "Artikli tekst jätab mulje, et MPPK-s on teraapiafondi patsientide omaosalus endiselt 5 eurot, mis on eksitav. MPPK lõpetas 2017. aasta lõpuga perearstidele teraapiafondi raames teenuste osutamise, otsustati keskenduda psühhiaatrilise eriarstiabi (psühhiaatri vastuvõtule on visiiditasu 5 eurot) ja rehabilitatsiooniteenuste osutamisele.
Seotud lood
Auk õigusruumis võimaldab teraapiafondi teenuseid osutada ka neil, kes pole haigekassa lepingupartnerid ja seeläbi küsida patsientidelt kõrgemat visiiditasu kui 5 eurot.
Eesti Perearstide Seltsi president Le Vallikivi ütleb, et hoolimata teraapiafondi väga keerulisest administreerimisest ja spetsialistide vähesusest on perearstid järjest enam hakanud teraapiafondi kasutama, sest tegelikuks võitjaks on abivajav inimene.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.