Riigikontrolli audit näitab, et haiglad ega kiirabi ei suuda pikemaajalise kriisi korral osutada vältimatu abi teenust, kuna sõltutakse elektrist, küttest, veest jms, mille autonoomseks tagamiseks investeeringute tegemine igal asutusel eraldi on ebamõistlikult kulukas.
- Kiirabi. Foto: Raul Mee/ÄP
Riigikontroll keskendus hädaolukorra riskide analüüsi ja nende maandamise protsessile järgmiste sündmuste näitel: massiline korratus, äkkrünnak, pantvangi võtmine, ulatuslik küberintsident, tulekahju, plahvatus või varing, mille tagajärjel saab vigastada palju inimesi. Need on sündmused, mis võivad saada alguse kellegi kuritahtlikust tegevusest ning on ohuks riigi sisejulgeolekule.
Seotud lood
Terviseamet harjutab täna ühepäevasel kriisireguleerimise õppusel Viplala terviseameti juhtivat rolli tervishoiu-alase kriisi lahendamisel ning koostööd tervishoiuasutuste ja teiste ametkondadega.
Kui valmis on Eesti tervishoiusüsteem selleks, et tekib ootamatu sõjaolukord või leiab aset kohutav terroriakt? Hädaolukorraks ettevalmistumine on ametnikel ja meedikutel praegu täies hoos.
Sotsiaalministeeriumis on ettevalmistamisel eelnõu, millega kaasajastatakse kiirabibrigaadide koosseisu ja varustuse nõudeid ning tööjuhendit.
Suurõppuse Siil raames sai Tartu Ülikooli Kliinikum harjutada kogu haigla, aga eriti EMO toimetulekut masskannatanute situatsioonis.
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.