• 04.06.20, 15:30

Uurimisjärgus ravimi kasutamine seab raviarstile suurema vastutuse

Värske seadusemuudatus võimaldab tuua erandkorras Eestisse müügiloata innovaatilisi ravimeid juba ravimi kliiniliste uuringute staadiumis. Arstid tõdevad, et selline valik saab olla üksnes erandlik ja eeldab täiendavaid riskihinnanguid igal konkreetsel haigusjuhul.
TÜ Kliinikumi närvikliiniku juhataja Pille Taba.
  • TÜ Kliinikumi närvikliiniku juhataja Pille Taba. Foto: Tartu Ülikool
Valitus kiitis möödunud nädalal heaks ravimiseaduse muudatuse, millega nähakse ette võimaluse väljastada erandkorras müügiloata ravimite sisseveoks lube erilistel põhjustel selliste patsientide rühmale, kes põevad kroonilist, raskelt kurnavat või eluohtlikku haigust ja keda ei ole võimalik müügiloa saanud ravimitega rahuldavalt ravida. Muudatus annab Eesti patsientidele juurdepääsu kliiniliste uuringute staadiumis olevatele ravimitele olukorras, kus see on jäänud patsiendile ainsaks võimalikuks lahenduseks.

Seotud lood

Uudised
  • 17.05.16, 08:00
Harvikhaigus – varblane peos või tuvi katusel?
Argimõtlemine peab miskit, mis on haruldane, ühtlasi ka väärtuslikuks. Haruldase vääriskivi puhul see nii ongi - kivi on väärtuseks nii leidjale, omajale kui kandjale. Alati ei tähenda aga tunnus haruldane ihaldusväärset - näiteks harvikhaigus on midagi, millest selle omajad ja kandjad parema meelega loobuks. Küll saavad aga otsustajad väärtustada harvikhaigusega patsienti võrdsena teiste hulgas.
Uudised
  • 15.04.20, 07:00
Hemofiilia muudab ohtlikuks ka ainuüksi harv esinemine
Lõikad korra kogemata noaga sõrme ja jooksedki verest tühjaks – umbes selline on meditsiinikaugete inimeste arusaam hemofiiliast, millele pühendatud päeva 17. aprillil üleilmselt tähistatakse. Hemofiilia ise on siiski palju keerulisem nähtus, kirjutab Tallinna Lastehaigla hematoloogia-onkoloogia osakonna juhataja, hematoloog Kadri Saks.
Uudised
  • 28.02.20, 15:30
Kardioloogilised harvikhaigused on enamasti pärilikud
Euroopa Liidu praeguse definitsiooni alusel on harva esineva haigusega tegemist siis, kui esinemissagedus on väiksem kui 1:2000 üldpopulatsioonis. 80 protsenti neist haigustest on geneetilised ja avalduvad noores eas – ligi 30 protsenti enne viiendat eluaastat.
Uudised
  • 28.02.18, 15:30
Euroopa haruldaste haiguste tugivõrgustikul esimene aastapäev
Mullu 1. märtsil alustasid tegevust Euroopa haruldaste haiguste tugivõrgustikud. Need virtuaalsed võrgustikud ühendavad kompleks- või harvikhaiguste juhtude lahendamiseks tervishoiutöötajaid kogu Euroopas.
Töökuulutused
  • 09.12.24, 14:40
Regionaalhaigla otsib arsti gastroenteroloogia-keskusesse
Kandideerimine kuni: 09.02.2025

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele