Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Riias sündis esimene kontrollitud kromosoomidega PGSi laps. Eestis sama plaanis
Reproduktiivgeneetika kliinikus iVF Riga sündis 23. juulil esimene PGSi järgne laps. Eestis seda protseduuri ei tehta - hetkel. Samas on seda plaanis hakata juurutama lähikuudel.
Preimplatsiooniline geneetiline sõeluuring (PGS) aitab leida rasestumiseks sobiva elujõulise embrüo ning võimaldab saada lapsi patsientidel, kelle viljatuse või raseduse katkemise põhjused on ebaselged.
Eestis sündis juba 2014. aastal naistearst Triin Tammiste ja NovaVita kliiniku juhi Karin Rosensteini abiga laps külmutatud munasarjakoest emal, kellel oli ravitud rinnavähki.
Ravimiameti andmetel tehti 2015. aastal Eestis 2834 viljatusravi tsüklit, mille käigus kanti üle kokku 4467 embrüot ja viljastatud munarakku (sügooti).
Eesti geeniteadlased ja bioinformaatikud on välja töötanud uue meditsiinigeneetika meetodi, mis võimaldab Eestis kohapeal teha lootele ohutut kromosoomide analüüsi ehk mitteinvasiivset sünnieelset geneetilist testimist.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!