• 29.07.15, 10:12
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Riias sündis esimene kontrollitud kromosoomidega PGSi laps. Eestis sama plaanis

Reproduktiivgeneetika kliinikus iVF Riga sündis 23. juulil esimene PGSi järgne laps. Eestis seda protseduuri ei tehta - hetkel. Samas on seda plaanis hakata juurutama lähikuudel.
iVF Riga kliiniku peaarst Violeta Fodina.
  • iVF Riga kliiniku peaarst Violeta Fodina.
  • Foto: Kliiniku koduleht.
Preimplatsiooniline geneetiline sõeluuring (PGS) aitab leida rasestumiseks sobiva elujõulise embrüo ning võimaldab saada lapsi patsientidel, kelle viljatuse või raseduse katkemise põhjused on ebaselged.

Seotud lood

Uudised
  • 18.09.17, 14:15
Eestis sündis laps külmutatud munasarjakoest juba 2014. aastal
Eestis sündis juba 2014. aastal naistearst Triin Tammiste ja NovaVita kliiniku juhi Karin Rosensteini abiga laps külmutatud munasarjakoest emal, kellel oli ravitud rinnavähki.
Uudised
  • 07.01.16, 09:00
Munarakudoonorit on Eestis raske leida
Lastetu paar tahab last, ent munarakudoonori leidmine võtab Eestis ilmatuma aja. Põhjus on lihtne – naised kardavad doonoriks minna.
Uudised
  • 20.07.16, 15:50
Kui palju kulutas riik ühe IVFi kohta?
Ravimiameti andmetel tehti 2015. aastal Eestis 2834 viljatusravi tsüklit, mille käigus kanti üle kokku 4467 embrüot ja viljastatud munarakku (sügooti).
Uudised
  • 24.07.18, 08:00
NIPT testi saab peagi teha Eestis
Eesti geeniteadlased ja bioinformaatikud on välja töötanud uue meditsiinigeneetika meetodi, mis võimaldab Eestis kohapeal teha lootele ohutut kromosoomide analüüsi ehk mitteinvasiivset sünnieelset geneetilist testimist.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.04.25, 13:56
Digilahendus meditsiinis: personaalsed tööriided asenduvad nutika renditeenusega
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele