Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kui palju kulutas riik ühe IVFi kohta?
Ravimiameti andmetel tehti 2015. aastal Eestis 2834 viljatusravi tsüklit, mille käigus kanti üle kokku 4467 embrüot ja viljastatud munarakku (sügooti).
Beebi uinakul. Foto: Pixabay
Täna avalikustatud statistika mulluse kehavälise viljastamise ehk IVF kohta näitab, et ühe kliinilise tsükli kohta kulutas riik 550 eurot.
Koos 2012. aasta riigieelarve seaduse
eelnõuga kiitis valitsus muuhulgas heaks ka kunstliku viljastamise (IVF) ja
embrüokaitse seaduse muudatused, millega
lõpetatakse IVFi piiramatu hüvitamine.
Elite kliiniku naistearst Deniss Sõritsa osales Eesti esindajana 4.-5. novembril Brüsselis aset leidnud European IVF Monitoring konsortsiumil, et esitada Eesti andmed siin teostatud viljatusravi ja saadud tulemuste kohta.
Eesti Vabariigis reguleerib kunstlikku
viljastamist ning sellega seotud protseduure kunstliku viljastamise ja
embrüokaitse seadus, mis jõustus 1997. Vastavalt nimetatud seadusele on Eestis
õigus saada kehavälist viljatusravi kunstliku viljastamise abil kuni 50.
aastastel naistel.
Reproduktiivgeneetika kliinikus iVF Riga sündis 23. juulil esimene PGSi järgne laps. Eestis seda protseduuri ei tehta - hetkel. Samas on seda plaanis hakata juurutama lähikuudel.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.