Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Uute ravimite lubamine: liigne rangus või liigne leebus?
Haigete ravis uute ravimite kasutamist lubades on vaja teha otsused viisil, mis ei sea patsiente ohtu, aga samas võimaldavad ravimiarendust ja uute ravimeetodite leidmist, ütleb ravimiameti meditsiininõunik Alar Irs.
Rühm rahvatervise eksperte tundsid Ühendkuningriikide meditsiiniajakirjas BMJ muret selle üle, et Euroopa Meditsiiniagentuur (EMA) andis heakskiidu mitmetele kallitele vähiravimitele, mille tõhusus ei olnud tõestust leidnud.
Euroopa Ravimiameti (EMA) Inimravimite Komitee (CHMP) kiitis 2018. aasta juulikuu koosolekul heaks 16 ravimit, sealhulgas kaks harva kasutatavat ravimit.
Rootsi teadlaste läbi viidud uuringust selgus, et vähktõvega inimeste arv kasvas Euroopas aastatel 1995-2012 30% võrra. Eestis on kasv selle aja jooksul olnud 57%.
Tänavu 1. septembri seisuga oli Eestis käimas või algamas 221 kliinilist uuringut. Osad uuringud on pikaajalised ja kestavad aastaid. Näiteks vanim käimaolev uuring algas juba 2007. aastal, räägib ravimiameti peadirektori asetäitja Katrin Kiisk.