• 30.07.18, 11:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

EMA andis heakskiidu 16 ravimile

Euroopa Ravimiameti (EMA) Inimravimite Komitee (CHMP) kiitis 2018. aasta juulikuu koosolekul heaks 16 ravimit, sealhulgas kaks harva kasutatavat ravimit.
EMA andis heakskiidu 16 ravimile
  • Foto: Scanpix/ PantherMedia
Heakskiidu saanud ravimite seas oli kaks harvikravimit - Onpattro (patisiran) ning Symkevi (tezacaftor / ivacaftor) ja kaks pediaatrias kasutatavat ravimit - Kigabeq (vigabatrin) ja Slenyto (melatonin).

Seotud lood

Uudised
  • 04.09.17, 10:11
Ravimiamet: ravimite kättesaadavus puudutab ka suuremaid riike
Ravimiameti peadirektori Kristin Raudsepa sõnul ootavad patsiendid õigustatult, et ühtviisi kättesaadavad oleksid nii uued ja innovaatilised kui ka vanemad ravimid. Seetõttu on kättesaadavus põhiteema ka sellenädalasel ravimiametite juhtide koostöövõrgustiku kohtumisel.
Uudised
  • 20.02.18, 12:15
Harvikhaigusesse haigestumine pole haruldane
Kuidas otsida uusi lahendusi kogu meditsiinis harvaesinevate haiguste tundmaõppimiseks, küsib TÜ emeriitprofessor, hematoloog Hele Everaus.
Uudised
  • 10.10.17, 16:15
Uute ravimite lubamine: liigne rangus või liigne leebus?
Haigete ravis uute ravimite kasutamist lubades on vaja teha otsused viisil, mis ei sea patsiente ohtu, aga samas võimaldavad ravimiarendust ja uute ravimeetodite leidmist, ütleb ravimiameti meditsiininõunik Alar Irs.
Ravimiuudised
  • 24.10.17, 12:15
Arstid: ravimite hindamisel tuleb olla paindlikum
Onkoloog Peeter Padrik ja hematoloog Ain Kaare rõhutasid onkoloogilise ravi võimaluste analüüsi tutvustaval ümarlaual vajadust olla vähiravimite hindamisel personaliseeritum.
Töökuulutused
  • 09.12.24, 14:40
Regionaalhaigla otsib arsti gastroenteroloogia-keskusesse
Kandideerimine kuni: 09.02.2025

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele