Hollandis Groningeni ülikooli haiglas otsitakse mooduseid, kuidas võidelda antibiootikumresistentsuse vastu kogu Euroopas.
- Projekti Health-i-care meeskond. Vasakult kolmas Groningeni Ülikooli meditsiiniteaduskonna juhataja Alex W. Friedrich Foto: Meditsiiniuudised
Groningeni Ülikooli meditsiiniteaduskonna juhataja Alex W. Friedrich selgitas, et antibiootikumresistentsus on riigiti väga erinev. Näiteks MRSAga Hollandil suuri probleeme pole, küll aga on selle nakkusega hädas Saksamaa. Groningeni ülikooli haigla on üks Madalamaade suurimaid transplantatsioonikirurgia keskusi, kuhu tulevad patsiendid ka teistest riikidest, sh Põhja-Saksamaalt, sest sealsetele elanikele on Groningen lähemal kui Hamburg või Hannover. Kui liiguvad inimesed, liiguvad ka bakterid, tõdes Friedrich. Ta märkis, et piiriülene tervishoid on väga positiivne, kuid vaid siis, kui see on ka riskivaba.
Seotud lood
MTÜ Veterinaarravimitootjate Liit pöördus maaeluminister Tarmo Tamme poole seoses inimtervishoius kasutamiseks mõeldud ravimite väärkasutamisega veterinaarias. Üks veterinaar on ka Eesti Loomaarstide Ühingu aukohtusse antud.
Petri tasside aeg on läbi, lubavad Prantsuse start-up ettevõte MilliDrop esindajad.
Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) kogumikust „Tervis lähivaates“ selgub, et tervislikumad eluviisid, suuremad sissetulekud ja parem haridus on viimastel aastakümnetel kaasa aidanud eluea pikenemisele. Selles on oma osa olnud ka kvaliteetsematel tervishoiuteenustel.
Uuring näitas, et pea pooled Eesti inimesed ei tea antibiootikumidega seotud riske.
Kandideerimine kuni: 09.02.2025