Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
AB resistentsusest ei teata suurt midagi
Uuring näitas, et pea pooled Eesti inimesed ei tea antibiootikumidega seotud riske.
Faktum-Ariko poolt aprillis läbi viidud uuringust selgus, et tervelt 43 protsenti Eesti elanikest pole antibiootikumide resistentsusest midagi kuulnud või kui on väljendit kuulnud, ei tea, mida see tähendab. Foto: Postimees/Scanpix
Faktum-Ariko poolt aprillis läbi viidud uuringust selgus, et tervelt 43 protsenti Eesti elanikest pole antibiootikumide resistentsusest midagi kuulnud või kui on väljendit kuulnud, ei tea, mida see tähendab.
Tallinna Tehnikaülikooli materjaliteaduse teadlaste loodud meetodit saab edukalt kasutada puhastamaks reovett neeruravis kasutatava antibiootikumi trimethoprim jääkidest. Seni on olnud ravimijääkidest veepuhastusprotsess ülimalt komplitseeritud ja vähese tulemuslikkusega.
Mitmed Euroopa riigid on väga konkreetselt asunud piirama kriitiliselt tähtsate antibiootikumide kasutamist loomadel. Võrdluses teiste Euroopa riikidega on Eestis selliste antibiootikumide kasutamine loomadel jätkuvalt liiga suur.
Antibiootikumide liigsest või valest kasutamisest tingitud mikroobide antibiootikumiresistentsuse leviku tõttu on raviks toimivad antibiootikumid otsa saamas. Seda hinnatakse maailmas üheks suuremaks ohuks inimeste ja loomade tervisele, kirjutab sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõunik Kärt Sõber.