Norskamine ei riku mitte ainult elukaaslase und, vaid on inimesele endale tõsine terviserisk.
- Resmedi esindaja Monika Uustalu, unenõustaja Jekaterina Tolmacheva, patsient Mattias Naan ja unearst-psühhiaater Tuuliki Hion. Foto: Meditsiiniuudised
Uneapnoe võib olla nii meestel, naistel kui ka väikestel lastel ja sellega ei pea alati teisi häiriv norin kaasnema.
Kuidas probleemi märgata ja millised on abivõimalused, räägivad unearst Tuuliki Hion, unenõustaja Jekaterina Tolmacheva ja patsient Mattias Naan. Vestlust juhib Meditsiiniuudiste toimetaja Violetta Riidas.
Podcasti toetab Resmed.
Vestlus saab kuulata siit:
Seotud lood
Digitaalsed seadmed aitavad tänapäeval und nii jälgida, korrigeerida kui ka ravida. Esitasime 10 küsimust unehäirete teemal erakliinik Fertilitas unearstile ja kõrva-nina-kurguarstile Heisl Vaherile.
Unearst ja pulmonoloog Erve Sõõru sõnul näitavad esimesed uuringud, et COVID-19 pandeemia mõjutas inimeste und negatiivses suunas ja on tekitanud uue mõiste "koroonasomnia".
Eestis on uneaegseid hingamishäireid diagnoositud paar viimast aastakümmet. Meie unehuvilised on täiendanud end nii välisriikides kui ka suurte konverentside vahendusel kodumaal.
Mustamäe Keskuse kõrvale on peagi kerkimas mahukas uus esmatasandi tervisemaja. 6-korruselisse hoonesse on oodatud erinevad terviseteenuste pakkujad alates perearstidest lõpetades erispetsialistide ja vaimse tervise praksistega. Mitmed teenusepakkujad, sh mainekas labor on broneerimislepingud juba sõlminud, kuid ruumi on veel piisavalt kliinikutele, kes soovivad asuda uues hoones mitme linnaosa sõlmpunktis nii auto kui ühistranspordiga hästi ligipääsetavas kohas.