Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ministeerium andis toetuse soodsamate ravimite eelnõule
Sotsiaalministeerium toetab Euroopa Komisjoni ettepanekut luua ELis tegutsevatele geneeriliste ja ja sarnaste bioloogiliste ravimite tootjatele võrdsed tingimused kolmandates riikides tegutsevate tootjatega.
Euroopa Komisjoni tellitud ravimite täiendava kaitse majanduslike mõjude uuringus (Copenhagen Economics, 2018) tuuakse välja, et geneeriliste ravimite turule tuleku järgselt langeb originaalravimite hind keskmiselt umbes 40% võrra.
Ravimite hinda on võimalik tuua allapoole ja muuta need kättesaadavamaks, kirjutavad Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskuse juhataja Riin Ehin (pildil) ja Rakesh Pandey, Bravo Pharma Groupist Äripäevas.
Saksamaa Tervishoiu ja Sotsiaaluuringute Instituudi (IGES) 16. novembril 2015 avaldatud aruande kohaselt võivad geneerilised ravimid aidata vähendada Euroopa riikide tervishoiukulude eelarvet.
Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) kogumikust „Tervis lähivaates“ selgub, et tervislikumad eluviisid, suuremad sissetulekud ja parem haridus on viimastel aastakümnetel kaasa aidanud eluea pikenemisele. Selles on oma osa olnud ka kvaliteetsematel tervishoiuteenustel.
Viimasel poolaastal on pidevalt kõneaineks saanud ravimite (põhjendamatu) kallidus ja patsientide üha suurenevad ravimikulud. Palju räägime ka sellest, kuidas originaalravimid on metsikult kallid ja geneerilised lõpmata soodsad. Mis on tõde?