Lähedaste hinnangul jagatakse iseseisva statsionaarse õendusabi osakondades mitmekülgset teavet, mis aitab patsiendiga kodus toime tulla, kuid selle kõrval on ka puudujääke, selgus Tartu Ülikoolis kaitstud magistritöös.
Tervishoiuteenuste, sh õendusabi ja hoolduse järjepidevus ning selle tagamine on tänapäeval endiselt tihtipeale probleemne, kuigi sellega seotud kitsaskohti on teadvustatud juba pikemat aega. „Kui eakas patsient ei ole võimeline enda eest seisma, on tähtis teda haiglast välja kirjutades ja edasist tegevust planeerides kaasata lähedasi, kes on patsiendi usaldusisikud,“ rääkis Tartu Ülikooli õendusteaduse õppekava alusel magistritöö kaitsnud Anastassia Org.
Seotud lood
Aina enam pöördutakse Eesti õdede poole välismaalt, et neid enda juurde tööle meelitada, samas kui Eestis on peatatud tervishoiutöötajate kollektiivlepingu läbirääkimised tööandjatega. Tulemuseks võib olla uus kriis, hoiatab Eesti Õdede Liit.
Täna arutab haigekassa tervishoiuteenuste loetelu komisjon eriõe vastuvõttude sisseseadmist. Meditsiiniuudised uuris Eesti Õdede Liidu juhatuse presidendilt Anneli Kannuselt, mis ettepanekud on komisjonile teinud Eesti Õdede Liit ja mida muudatused aitaks meditsiinisüsteemis edendada.
Rahvastiku vananemine ja krooniliste haiguste levik loob vajaduse parandada hooldus- ja õendusabi kättesaadavust. Õendushaiglad ja hooldekodud on meil olemas, nüüd astus haigekassa järgmise sammu, kirjutab Anneli Kannus, Eesti Õdede Liidu president.
Kandideerimine kuni: 09.02.2025